Interaktív természetvédelmi foglalkozás a Szigetiben

2024.02.15. Hírek Iskolai hírek

A Káva Színház Vakfolt című előadásának kiegészítéseként 2024.02.13-án  2x45 percben természetvédelmi témájú interaktív foglalkozásra került sor a 9/b osztály részvételével.

A februári foglalkozás és az azt megelőző színházi előadás a Káva Színház és a WWF Magyarország szakmai együttműködéséből jött létre.

Az előadás 50 évet sűrített másfél órába. A történet egy különleges növény túlhasználása során bekövetkező változásokat, érdekellentéteket, erkölcsi döntéseket mutatta  és vitatta meg a résztvevőkkel, állasfoglalásra késztetve őket, szerepben és azon kívül is. A februári foglalkozás az előadás tapasztalataira és  a tanulók aktív részvételére épített. A 9.b osztályosok szenzációsak voltak, nagyon szépen dolgoztak csoportokban.